PATRONI MEDIALNI

  • Maratończyk
  • maratony polskie
  • ebiegi

PARTNERZY

  • MSIT
  • MEDICOR
  • RKA
  • mjp
  • image

MEDALE IMPREZ

m1

 

niepodlegla

 

PÓŁ POLSKI W DOBRYM MIEŚCIE

DobreM 2Rekordowe 285 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dobrym Mieście 7. Dobromiejskim Biegu Niepodległości w ramach Narodowego Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Dystans 10 km najszybciej, w 35 minut 17 sekund pokonał Tomasz Kowalski, a w gronie kobiet Aleksandra Kiślak-Malinowska (oboje z Olsztyna) w czasie 46.10.

Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców gminy, ale także 40 innych miejscowości, i to odległych o sporo kilometrów. Do Dobrego Miasta przybyła liczna grupa zawodników z partnerskiego Radzionkowa, która musiała pokonać ponad 500 km. Poza tym przyjechały osoby m.in. z Bartoszyc, Gdyni, Górowa Iławeckiego, Morąga, Ostródy, Poznania, Pruszcza Gdańskiego, Reszla, Szczytna czy Warszawy.

Właśnie w stolicy, podczas czerwcowego pikniku PKOl Irena Szewińska podkreśliła w swym ostatnim – jak się później okazało – wywiadzie dla rzecznika Narodowego Biegu Stulecia, że „w tym wszystkim najważniejsze są dzieci”.

„Jeśli zasmakują jakiejkolwiek konkurencji, dyscypliny czy aktywności fizycznej, to możemy mieć pewność i cieszyć się, że wchodzą na piękną drogę. Sport jest fantastycznym wynalazkiem” – mówiła 9 czerwca utytułowana lekkoatletka. Zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich zmarła 20 dni później.

Pamiętano o tym w Dobrym Mieście. Po oficjalnym otwarciu imprezy i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego na trasę wyruszyło 125 dzieci, które rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych. Na ich szyjach, po przekroczeniu linii mety zawisły medale.

Linki do fotorelacji:

Foto 1

Foto 2

 

Medal Biegu Stulecia 2019

medal 2019

Narodowy Bieg Stulecia 2019

narodowy bieg

Etapowy Maraton Pokoju

emp

BIEG 100-LECIA PKOl

koszulka pkol

REKLAMA

Zdrofit

 

GŁÓWNI PARTNERZY

MSiT nowe   pko 300x300           

AMBASADORZY PROJEKTU